Založ si blog

Ukrajina – smiech cez slzy

V nedeľu sa na Ukrajine konalo 1 kolo prezidentských volieb v ktorých postúpil aj Petro Porošenko(17,8%). Tie posledné sa konali v máji 2014 po násilnom prevrate „Euromajdane“ a  po odstavení od moci proruského prezidenta Viktora Janukoviča. Nespokojní Ukrajinci bojovali hlavne proti korupcii a oligarchii. O dôvodoch a súvislostiach sa chystám napísať článok, takže o tom inokedy. No a najlepšie sa proti oligarchii bojuje tak, že si za prezidenta zvolíme jedného z najväčších oligarchov v krajine. Petra Porošenka. Porošenko je ukrajinským oligarchom s lukratívnou kariérou pri získavaní a budovaní majetku. Okrem iného vlastní cukrárenskú spoločnosť Roshen  a televíznu stanicu Kanal 5. Porošenko už za vlády prezidenta Juščenka v roku 2009 podporoval ukrajinské členstvo v NATO. V roku 2010  ako minister zahraničných vecí skončil. Následne v roku 2012 ho Viktor Janukovič vymenoval za ministra obchodu a hospodárskeho rozvoja, aby ho mohol po prevrate v roku 2014 nahradiť v prezidentskom paláci. Po nástupe do funkcie sľuboval národu, že predá svoju firmu Roshen a peniaze vloží do štátnej kasy. Čo sa samozrejme nestalo. Namiesto toho sa jeho ročný zisk v roku 2018 zdvojnásobil. Ďalšie zábavné vyhlásenie bolo, že prinavráti Krym, Donbas a Luhansk späť Ukrajine, keď vyhrá prezidentské voľby. Nepodarilo sa mu to za 5 rokov, ale možno má plán, že ich zasype čokoládovými cukríkmi.

Ďalším postupujúcim v prezidentských voľbách je komik, herec, politik Volodymyr Zelenskyj (30,4%), ktorý tiež aktívne vystupoval na majdane a finančne podporoval ukrajinskú stranu pri bojoch na Donbase a Luhansku. V roku 2018 založil politickú stranu Služobník ľudu. Na rozdiel o Porošenka má „triezvejší“ pohľad na situáciu okolo Krymu, kde sa vyjadril, že jeho navrátenie pod ukrajinskú kontrolu bude možné až po zmene režimu v Rusku. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka seriálu Služobník ľudu, kde hrá prezidenta Ukrajiny a poukazuje na korupciu. Je vnímaný prevažne ako komik.

Majdan, ktorý mal zabezpečiť pro-západné a pro-európske smerovanie, nikam Ukrajinu a jej obyvateľov neposunul. Odniesol si to zmanipulovaný národ. Zadlženosť sa zdvojnásobila. Nezamestnanosť v posledných rokoch neklesá. Jej priemer sa stabilne pohybuje okolo 9%. Priemerná mzda sa mierne navyšuje a dnes je na úrovni približne 300 eur. Fašizmus je na vzostupe. Počet obyvateľov Ukrajiny dramaticky klesá. Kto má možnosť opúšťa krajinu.

Je pravdepodobné, že Zelensky druhé kolo volieb vyhrá a tak si Ukrajinci povedali, že keď už sme v p..eli, tak nech je aspoň sranda.

Všetkým čitateľom, blogerkám, blogerom aj redakcii. .. .

20.12.2019

..... prajem krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších, veľa pohody a pekných chvíľ. V novom roku Vám želám veľa inšpirácií, nápadov a veľa dobrých článkov. Ale hlavne viac »

Schizofrénia strany Smer-Istanbulský dohovor

29.11.2019

Národná rada SR dňa 28.11.2019 : Národná rada Slovenskej republiky nesúhlasí s tým, aby bola Slovenská republika prostredníctvom rozhodnutí a opatrení viazaná Istanbulským dohovorom. Toto viac »

50 dňové moratórium alebo keď prídete o zrak, zlepší sa vám sluch

28.11.2019

Poslanci /Smer-SD, SNS, ĽSNS / 80 hlasmi prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej a schválili 50-dňové moratórium na predvolebné prieskumy. V praxi to znamená, že prieskumy od 10. januára viac »

Zvolen / Banská Bystrica / SAD / autobus / nálepka /

Ľudia v Banskobystrickom kraji zostanú bez prímestských autobusov

24.01.2020 16:02

Väčšina prímestských autobusov v Banskobystrickom kraji prestane od soboty jazdiť. Dopravca a župa sa nedohodli.

Nový terminál na letisku v Bratislave

V apríli sa z Bratislavy prestane lietať, letisko bude mať pauzu

24.01.2020 15:11

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude od 21. apríla do 1. mája uzatvorené. Dôvodom je rekonštrukcia križovatky vzletovo-pristávacích dráh.

Smer, volebný klip

Smer urobil z opozičníkov reperov

24.01.2020 14:58

Petržalské sídlisko a schody pred parlamentom sú kulisou, kde repujú takmer všetci opoziční politici. Smer pustil do éteru ďalší predvolebný šot.

mníchov, streľba

Pri streľbe v nemeckom Rot am See zahynulo niekoľko ľudí

24.01.2020 14:34, aktualizované: 16:02

Podľa nemeckých médií si streľba vyžiadala šesť obetí. Polícia zadržala jedného podozrivého.

modrydrak

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 90544x
Priemerná čítanosť článkov: 2383x

Autor blogu

Kategórie