Založ si blog

Štátnik

Máme vysoké nároky na služby, na ľudí, na všetko okolo nás. Vysoké nároky na obsluhu v reštauráciách a v obchodoch. Máme vysoké nároky pri nákupe koberca či chladničky. Pri výmene kotla chceme odborníka. Máme vysoké nároky aj na seba. Žijeme zdravšie, jeme zdravšie, študujeme, športujeme. Chceme mať lepšie a väčšie auto, mobil, televízor. Máme nároky na naše deti. Chceme, aby študovali, aby sa z nich raz stali inžinieri, právnici, lekári. Máme nároky na zamestnancov, na kolegov, máme nároky na manželky a manželov. A je to fajn a tak to má byť. Tak čo sa stalo, že naše nároky klesli na minimum, či už pri voľbe poslancov mesta, Národnej Rady, predsedov kraja, primátorov, Ústavných činiteľov? Prestali sme požadovať odbornosť a pri našom rozhodovaní nám stačí pekný billboard. Prečo nemáme nároky na tých , ktorí priamo ovplyvňujú náš život? Stačí, že je poslanec „nezávislý“ a ideme ho voliť. Naozaj to stačí? Je to preto, že už roky a roky vyberáme len z toho čo nám „podsunú“? Naozaj nie je iná možnosť, iný spôsob výberu? Dostali sme sa do stavu apatie, preto, že sa každé 4 roky rozhodujeme medzi menším zlom a väčším zlom? Stačí nám tak málo, lebo nie je z čoho vyberať? Pozrime sa na „panoptikum“ poslancov, či už z radov opozície alebo koalície. Ruku na srdce a úprimne, nemali by sme mať väčšie nároky?

Stratili sme smer a víziu. Nie je tu nikto, kto by svojou mravnou a intelektuálnou autoritou zjednotil rozdelený národ. Nie je tu nikto, kto by bol pre svoje kvality rešpektovaný aj u oponentov. Nie je tu nikto, kto by tomuto národu ukázal cestu a cieľ, kto by ho spojil pre dobrú vec. Nikto, za koho by ľudia boli ochotný obetovať všetko, ak bude treba. Nie je tu nikto, kto by svojou osobnosťou strhol davy a povedal, že za nimi stojí a že jeho úlohou je robiť všetko preto, aby zabezpečil lepšiu budúcnosť, nám a našim deťom. Nie je tu človek, ktorý keď vstúpi na ulicu , ľudia vytvoria dav a spontánne začnú tlieskať. Človek, ktorý diplomaciou zabezpečí rast a prosperitu bez toho, aby sa musel skláňať a ohýbať chrbát. Niekto, kto bude obhajovať záujmy nášho štátu, našich ľudí a bude sa za nich biť, kdekoľvek na svete.

Možno, že skutočné osobnosti tvorí len pohnutá doba. Že sa rodia len v časoch, keď sa prepisujú dejiny. Možno až vtedy sa ukáže veľkosť a charakter človeka. Zažil som 3 štátne zriadenia, ČSSR, ČSFR a SR. Ale, ešte som žiaľ, nezažil ŠTÁTNIKA. Niekoho, komu by sme my všetci, chceli postaviť Mohylu na Bradle.

Vďaka Igor, vďaka!

26.05.2020

Ďakujem pán premiér, že ste vyhral voľby a zostavil túto vládu. Len vďaka tomu, čo tu zažívame posledné týždne, som si spomenul na starý rockový vypalovák, ktorý sa hrával v našich kluboch. VĎAKA IGOR, VĎAKA !!! :

Keď pseudointelekt požiera zdravý rozum alebo, kto do teba kameňom, ty doňho SCHUTZOM

15.05.2020

Žijeme v úžasnej dobe. V dobe, keď sa nikoho nebojíme a nezastraší nás ani nejaká hybridná vojna. V dobe, keď proti ruským dezinformáciám bojujeme ešte väčšími dezinformáciami a na stránkach mienkotvorného denníka, ktorý bojuje proti fejkňús si môžeme dovoliť uverejňovať podobné fejkňús. Bravó pán Peter Schutz. Máte pravdu, nebojujme proti ruskej [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 170994x
Priemerná čítanosť článkov: 3977x

Autor blogu