Založ si blog

Schizofrénia strany SaS

Pojem schizofrénia pochádza z gréckych slov σχίζω (schizó) = rozdeliť a φρενός (phrenos) = myseľ a v preklade znamená rozdelená myseľ.

Strana SaS dnes zverejnila tlačovú konferenciu k téme slobody tlače na Slovensku. Pozrel som si záznam a celkom dobre som sa pobavil. Vyberám jej časť.

Titulok znie – Sme za slobodu prejavu a budeme za ňu bojovať aj na európskej pôde.

Uvádzam znenie textu zo stránky SaS :

Témou tlačovej konferencie

Slovensko sa v rebríčku slobody tlače organizácie Reportéri bez hraníc prepadlo o osem priečok na 35. miesto. Naše umiestnenie sa tak znížilo už tretíkrát po sebe.

Pán Sulík sa k sledovaniu novinárov vyjadril nasledovne : „ SaS odcudzuje takéto praktiky veľmi ostro a vždy sme boli za slobodu tlače, vždy sme boli na strane médií a na strane ľudí ktorí chceli vyjadriť svoj názor ….. podporovali sme a podporujeme slobodu tlače aj keď nie vždy sa nám páčilo, čo o nás bolo napísané. Tak isto sme za slobodu prejavu, nepovažujeme za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy ani také prejavy s ktorými bytostne nesúhlasíme, myslíme si, že treba ísť na to sofistikovanejšie……“

Toľko pán Sulík. Potiaľto povedzme, že je všetko OK, aj keď priznám sa, neviem čo mal na mysli tým, že treba ísť na to sofistikovanejšie.

A teraz pani Nicholsonová o pár minút neskôr :

Slovensko je zo štátov V4 najviac náchylné veriť konšpiráciám a nebezpečným hoaxom, ktoré ohrozujú slobodu a demokraciu…..…..predpokladám, že svoju úlohu zohráva aj fakt, že hoaxy a konšpirácie šíria ľudia ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Blaha, alebo donedávna premiér Robert Fico. Pokračuje v tom aj súčasný premiér Pellegrini. Obidvaja neustále riešia nejaké Sorosove deti a mimovládne organizácie………Tie veci, ktoré šíri špecificky Blaha cez sociálne siete, myslím, že by nemali ujsť oku pozorného pozorovateľa a mali by byť z toho vyvodené dôsledky, nie je možné, aby takýto človek bol spolusúčasťou toho, kto nám tu diktuje zahraničnú politiku…………..Ja a moji kolegovia budeme na pôde Európskeho parlamentu podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, napríklad akčným plánom na posilnenie boja proti konšpiráciám a dezinformáciám, vyberiem len dve veci z tohto akčného plánu. Tým prvým je lepšie odhaľovanie hybridných hrozieb špecialistami na strategické komunikácie a po druhé a toto je veľmi dôležitý bod, zvyšovanie mediálnej gramotnosti občanov cielenými kampaňami.”

To musel byť veľmi dobrý matroš pred tou tlačovkou. Sulik tvrdí, že nepovažuje za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy a na druhej strane Nicholsonova chce stíhať Blahu za jeho statusy. Pravdepodobne sa v niektorom trafil do čierneho, keď ju to tak irituje. Preložené z „klingónštiny“ do slovenčiny pani Nicholsonová vraví asi toto:

Sloboda prejavu áno, ale len, keď je to taký názor, ktorý nám vyhovuje. Média a ľudia s iným názorom sú konšpirátori a šíritelia hoaxov. Tých ostatných naučíme čo si majú myslieť. V EP budeme podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, ale zároveň budeme robiť cenzúru.

 

Kto bude rozhodovať o tom, čo je a čo nie je hoax. Liberálne POLITBYRO ?

Podrobnejšie som sa tomu venoval v článku „Metla na konšpiračné weby“ , kde je aj odkaz na článok ústavy o slobode prejavu, ktorý pani Nicholsonová pravdepodobne nečítala, alebo zabudla o čom tento článok ústavy je.

Mimochodom, pravdepodobne mala na mysli aj média hlavného prúdu, lebo tam je neoverených a zavádzajúcich informácii požehnane.

Takže liberálna strana hovorí : liberálnosť áno, ale liberálnosť názorov nie. Sloboda a solidarita, len s tými, ktorí majú rovnaký názor ako my.

No No No pani Nicholsonová, to zaváňa cenzúrou. A cenzúra je dieťa totality. Chcete snáď zaviesť totalitný štát ?

Vďaka Igor, vďaka!

26.05.2020

Ďakujem pán premiér, že ste vyhral voľby a zostavil túto vládu. Len vďaka tomu, čo tu zažívame posledné týždne, som si spomenul na starý rockový vypalovák, ktorý sa hrával v našich kluboch. VĎAKA IGOR, VĎAKA !!! :

Keď pseudointelekt požiera zdravý rozum alebo, kto do teba kameňom, ty doňho SCHUTZOM

15.05.2020

Žijeme v úžasnej dobe. V dobe, keď sa nikoho nebojíme a nezastraší nás ani nejaká hybridná vojna. V dobe, keď proti ruským dezinformáciám bojujeme ešte väčšími dezinformáciami a na stránkach mienkotvorného denníka, ktorý bojuje proti fejkňús si môžeme dovoliť uverejňovať podobné fejkňús. Bravó pán Peter Schutz. Máte pravdu, nebojujme proti ruskej [...]

Ako sa to robí I. časť – Ako podať demisiu, alebo návod pre pána Lajčáka

03.02.2020

Ako sa to robí I.časť – Ako podať demisiu, alebo návod pre pána Lajčáka, ktorý je po podaní tej svojej, stále vo funkcii. Krok č.1 – Zašlete abdikačný list na adresu kancelárie prezidentky a prídete do Prezidentského paláca. Krok č.2 – Podáte pani Prezidentke ruku a odchádzate z funkcie Krok č.3 – Poskytnete médiám [...]

Migranti, polícia

V kamióne v Prešove sa ukrývali tínedžeri z Afganistanu

28.11.2020 20:51

Dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17.

záplavy, povodne, Považská Bystrica

Pri záplavách na Sardínii zahynuli najmenej traja ľudia

28.11.2020 19:16

Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby.

Igor Matovič

Pred domom premiéra sa zišli stovky ľudí, polícia nezasiahla

28.11.2020 18:00

Dav sa krátko po 17. hodine rozišiel.

trieda, škola, učiteľ, žiaci, školstvo

Kedy sa otvoria školy? Matovič chce testy detí aj rodičov

28.11.2020 17:00

Premiér Igor Matovič podmienil návrat žiakov do lavíc pravidelným testovaním učiteľov, detí aj ich rodičov.