Založ si blog

Schizofrénia strany SaS

Pojem schizofrénia pochádza z gréckych slov σχίζω (schizó) = rozdeliť a φρενός (phrenos) = myseľ a v preklade znamená rozdelená myseľ.

Strana SaS dnes zverejnila tlačovú konferenciu k téme slobody tlače na Slovensku. Pozrel som si záznam a celkom dobre som sa pobavil. Vyberám jej časť.

Titulok znie – Sme za slobodu prejavu a budeme za ňu bojovať aj na európskej pôde.

Uvádzam znenie textu zo stránky SaS :

Témou tlačovej konferencie

Slovensko sa v rebríčku slobody tlače organizácie Reportéri bez hraníc prepadlo o osem priečok na 35. miesto. Naše umiestnenie sa tak znížilo už tretíkrát po sebe.

Pán Sulík sa k sledovaniu novinárov vyjadril nasledovne : „ SaS odcudzuje takéto praktiky veľmi ostro a vždy sme boli za slobodu tlače, vždy sme boli na strane médií a na strane ľudí ktorí chceli vyjadriť svoj názor ….. podporovali sme a podporujeme slobodu tlače aj keď nie vždy sa nám páčilo, čo o nás bolo napísané. Tak isto sme za slobodu prejavu, nepovažujeme za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy ani také prejavy s ktorými bytostne nesúhlasíme, myslíme si, že treba ísť na to sofistikovanejšie……“

Toľko pán Sulík. Potiaľto povedzme, že je všetko OK, aj keď priznám sa, neviem čo mal na mysli tým, že treba ísť na to sofistikovanejšie.

A teraz pani Nicholsonová o pár minút neskôr :

Slovensko je zo štátov V4 najviac náchylné veriť konšpiráciám a nebezpečným hoaxom, ktoré ohrozujú slobodu a demokraciu…..…..predpokladám, že svoju úlohu zohráva aj fakt, že hoaxy a konšpirácie šíria ľudia ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Blaha, alebo donedávna premiér Robert Fico. Pokračuje v tom aj súčasný premiér Pellegrini. Obidvaja neustále riešia nejaké Sorosove deti a mimovládne organizácie………Tie veci, ktoré šíri špecificky Blaha cez sociálne siete, myslím, že by nemali ujsť oku pozorného pozorovateľa a mali by byť z toho vyvodené dôsledky, nie je možné, aby takýto človek bol spolusúčasťou toho, kto nám tu diktuje zahraničnú politiku…………..Ja a moji kolegovia budeme na pôde Európskeho parlamentu podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, napríklad akčným plánom na posilnenie boja proti konšpiráciám a dezinformáciám, vyberiem len dve veci z tohto akčného plánu. Tým prvým je lepšie odhaľovanie hybridných hrozieb špecialistami na strategické komunikácie a po druhé a toto je veľmi dôležitý bod, zvyšovanie mediálnej gramotnosti občanov cielenými kampaňami.”

To musel byť veľmi dobrý matroš pred tou tlačovkou. Sulik tvrdí, že nepovažuje za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy a na druhej strane Nicholsonova chce stíhať Blahu za jeho statusy. Pravdepodobne sa v niektorom trafil do čierneho, keď ju to tak irituje. Preložené z „klingónštiny“ do slovenčiny pani Nicholsonová vraví asi toto:

Sloboda prejavu áno, ale len, keď je to taký názor, ktorý nám vyhovuje. Média a ľudia s iným názorom sú konšpirátori a šíritelia hoaxov. Tých ostatných naučíme čo si majú myslieť. V EP budeme podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, ale zároveň budeme robiť cenzúru.

 

Kto bude rozhodovať o tom, čo je a čo nie je hoax. Liberálne POLITBYRO ?

Podrobnejšie som sa tomu venoval v článku „Metla na konšpiračné weby“ , kde je aj odkaz na článok ústavy o slobode prejavu, ktorý pani Nicholsonová pravdepodobne nečítala, alebo zabudla o čom tento článok ústavy je.

Mimochodom, pravdepodobne mala na mysli aj média hlavného prúdu, lebo tam je neoverených a zavádzajúcich informácii požehnane.

Takže liberálna strana hovorí : liberálnosť áno, ale liberálnosť názorov nie. Sloboda a solidarita, len s tými, ktorí majú rovnaký názor ako my.

No No No pani Nicholsonová, to zaváňa cenzúrou. A cenzúra je dieťa totality. Chcete snáď zaviesť totalitný štát ?

Všetkým čitateľom, blogerkám, blogerom aj redakcii. .. .

20.12.2019

..... prajem krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších, veľa pohody a pekných chvíľ. V novom roku Vám želám veľa inšpirácií, nápadov a veľa dobrých článkov. Ale hlavne viac »

Schizofrénia strany Smer-Istanbulský dohovor

29.11.2019

Národná rada SR dňa 28.11.2019 : Národná rada Slovenskej republiky nesúhlasí s tým, aby bola Slovenská republika prostredníctvom rozhodnutí a opatrení viazaná Istanbulským dohovorom. Toto viac »

50 dňové moratórium alebo keď prídete o zrak, zlepší sa vám sluch

28.11.2019

Poslanci /Smer-SD, SNS, ĽSNS / 80 hlasmi prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej a schválili 50-dňové moratórium na predvolebné prieskumy. V praxi to znamená, že prieskumy od 10. januára viac »

Smer, volebný klip

Smer urobil z opozičníkov reperov

24.01.2020 14:58

Petržalské sídlisko a schody pred parlamentom sú kulisou, kde repujú takmer všetci opoziční politici. Smer pustil do éteru ďalší predvolebný šot.

mníchov, streľba

Pri streľbe v nemeckom Rot am See zahynulo niekoľko ľudí

24.01.2020 14:34, aktualizované: 14:50

Podľa nemeckých médií si streľba vyžiadala šesť obetí. Polícia zadržala jedného podozrivého.

Milan Lučanský

Prvým krokom v boji proti korupcii bola nezávislá voľba šéfa policajného zboru, vyhlásil Lučanský

24.01.2020 14:29

Podotkol, že sa posilnilo aj vyšetrovanie tohto druhu trestnej činnosti v každom regióne.

Texas, továreň, výbuch

Mestom Houston v Texase otriasol silný výbuch

24.01.2020 14:10

Výbuch bol natoľko silný, že spôsobil rozsiahle škody na domoch a garážach v okolí.

modrydrak

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 90530x
Priemerná čítanosť článkov: 2382x

Autor blogu

Kategórie