Založ si blog

Schizofrénia strany SaS

Pojem schizofrénia pochádza z gréckych slov σχίζω (schizó) = rozdeliť a φρενός (phrenos) = myseľ a v preklade znamená rozdelená myseľ.

Strana SaS dnes zverejnila tlačovú konferenciu k téme slobody tlače na Slovensku. Pozrel som si záznam a celkom dobre som sa pobavil. Vyberám jej časť.

Titulok znie – Sme za slobodu prejavu a budeme za ňu bojovať aj na európskej pôde.

Uvádzam znenie textu zo stránky SaS :

Témou tlačovej konferencie

Slovensko sa v rebríčku slobody tlače organizácie Reportéri bez hraníc prepadlo o osem priečok na 35. miesto. Naše umiestnenie sa tak znížilo už tretíkrát po sebe.

Pán Sulík sa k sledovaniu novinárov vyjadril nasledovne : „ SaS odcudzuje takéto praktiky veľmi ostro a vždy sme boli za slobodu tlače, vždy sme boli na strane médií a na strane ľudí ktorí chceli vyjadriť svoj názor ….. podporovali sme a podporujeme slobodu tlače aj keď nie vždy sa nám páčilo, čo o nás bolo napísané. Tak isto sme za slobodu prejavu, nepovažujeme za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy ani také prejavy s ktorými bytostne nesúhlasíme, myslíme si, že treba ísť na to sofistikovanejšie……“

Toľko pán Sulík. Potiaľto povedzme, že je všetko OK, aj keď priznám sa, neviem čo mal na mysli tým, že treba ísť na to sofistikovanejšie.

A teraz pani Nicholsonová o pár minút neskôr :

Slovensko je zo štátov V4 najviac náchylné veriť konšpiráciám a nebezpečným hoaxom, ktoré ohrozujú slobodu a demokraciu…..…..predpokladám, že svoju úlohu zohráva aj fakt, že hoaxy a konšpirácie šíria ľudia ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Blaha, alebo donedávna premiér Robert Fico. Pokračuje v tom aj súčasný premiér Pellegrini. Obidvaja neustále riešia nejaké Sorosove deti a mimovládne organizácie………Tie veci, ktoré šíri špecificky Blaha cez sociálne siete, myslím, že by nemali ujsť oku pozorného pozorovateľa a mali by byť z toho vyvodené dôsledky, nie je možné, aby takýto človek bol spolusúčasťou toho, kto nám tu diktuje zahraničnú politiku…………..Ja a moji kolegovia budeme na pôde Európskeho parlamentu podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, napríklad akčným plánom na posilnenie boja proti konšpiráciám a dezinformáciám, vyberiem len dve veci z tohto akčného plánu. Tým prvým je lepšie odhaľovanie hybridných hrozieb špecialistami na strategické komunikácie a po druhé a toto je veľmi dôležitý bod, zvyšovanie mediálnej gramotnosti občanov cielenými kampaňami.”

To musel byť veľmi dobrý matroš pred tou tlačovkou. Sulik tvrdí, že nepovažuje za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy a na druhej strane Nicholsonova chce stíhať Blahu za jeho statusy. Pravdepodobne sa v niektorom trafil do čierneho, keď ju to tak irituje. Preložené z „klingónštiny“ do slovenčiny pani Nicholsonová vraví asi toto:

Sloboda prejavu áno, ale len, keď je to taký názor, ktorý nám vyhovuje. Média a ľudia s iným názorom sú konšpirátori a šíritelia hoaxov. Tých ostatných naučíme čo si majú myslieť. V EP budeme podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, ale zároveň budeme robiť cenzúru.

 

Kto bude rozhodovať o tom, čo je a čo nie je hoax. Liberálne POLITBYRO ?

Podrobnejšie som sa tomu venoval v článku „Metla na konšpiračné weby“ , kde je aj odkaz na článok ústavy o slobode prejavu, ktorý pani Nicholsonová pravdepodobne nečítala, alebo zabudla o čom tento článok ústavy je.

Mimochodom, pravdepodobne mala na mysli aj média hlavného prúdu, lebo tam je neoverených a zavádzajúcich informácii požehnane.

Takže liberálna strana hovorí : liberálnosť áno, ale liberálnosť názorov nie. Sloboda a solidarita, len s tými, ktorí majú rovnaký názor ako my.

No No No pani Nicholsonová, to zaváňa cenzúrou. A cenzúra je dieťa totality. Chcete snáď zaviesť totalitný štát ?

Vďaka Igor, vďaka!

26.05.2020

Ďakujem pán premiér, že ste vyhral voľby a zostavil túto vládu. Len vďaka tomu, čo tu zažívame posledné týždne, som si spomenul na starý rockový vypalovák, ktorý sa hrával v našich kluboch. VĎAKA IGOR, VĎAKA !!! :

Keď pseudointelekt požiera zdravý rozum alebo, kto do teba kameňom, ty doňho SCHUTZOM

15.05.2020

Žijeme v úžasnej dobe. V dobe, keď sa nikoho nebojíme a nezastraší nás ani nejaká hybridná vojna. V dobe, keď proti ruským dezinformáciám bojujeme ešte väčšími dezinformáciami a na stránkach mienkotvorného denníka, ktorý bojuje proti fejkňús si môžeme dovoliť uverejňovať podobné fejkňús. Bravó pán Peter Schutz. Máte pravdu, nebojujme proti ruskej [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 170984x
Priemerná čítanosť článkov: 3976x

Autor blogu