Založ si blog

Schizofrénia strany SaS

Pojem schizofrénia pochádza z gréckych slov σχίζω (schizó) = rozdeliť a φρενός (phrenos) = myseľ a v preklade znamená rozdelená myseľ.

Strana SaS dnes zverejnila tlačovú konferenciu k téme slobody tlače na Slovensku. Pozrel som si záznam a celkom dobre som sa pobavil. Vyberám jej časť.

Titulok znie – Sme za slobodu prejavu a budeme za ňu bojovať aj na európskej pôde.

Uvádzam znenie textu zo stránky SaS :

Témou tlačovej konferencie

Slovensko sa v rebríčku slobody tlače organizácie Reportéri bez hraníc prepadlo o osem priečok na 35. miesto. Naše umiestnenie sa tak znížilo už tretíkrát po sebe.

Pán Sulík sa k sledovaniu novinárov vyjadril nasledovne : „ SaS odcudzuje takéto praktiky veľmi ostro a vždy sme boli za slobodu tlače, vždy sme boli na strane médií a na strane ľudí ktorí chceli vyjadriť svoj názor ….. podporovali sme a podporujeme slobodu tlače aj keď nie vždy sa nám páčilo, čo o nás bolo napísané. Tak isto sme za slobodu prejavu, nepovažujeme za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy ani také prejavy s ktorými bytostne nesúhlasíme, myslíme si, že treba ísť na to sofistikovanejšie……“

Toľko pán Sulík. Potiaľto povedzme, že je všetko OK, aj keď priznám sa, neviem čo mal na mysli tým, že treba ísť na to sofistikovanejšie.

A teraz pani Nicholsonová o pár minút neskôr :

Slovensko je zo štátov V4 najviac náchylné veriť konšpiráciám a nebezpečným hoaxom, ktoré ohrozujú slobodu a demokraciu…..…..predpokladám, že svoju úlohu zohráva aj fakt, že hoaxy a konšpirácie šíria ľudia ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Blaha, alebo donedávna premiér Robert Fico. Pokračuje v tom aj súčasný premiér Pellegrini. Obidvaja neustále riešia nejaké Sorosove deti a mimovládne organizácie………Tie veci, ktoré šíri špecificky Blaha cez sociálne siete, myslím, že by nemali ujsť oku pozorného pozorovateľa a mali by byť z toho vyvodené dôsledky, nie je možné, aby takýto človek bol spolusúčasťou toho, kto nám tu diktuje zahraničnú politiku…………..Ja a moji kolegovia budeme na pôde Európskeho parlamentu podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, napríklad akčným plánom na posilnenie boja proti konšpiráciám a dezinformáciám, vyberiem len dve veci z tohto akčného plánu. Tým prvým je lepšie odhaľovanie hybridných hrozieb špecialistami na strategické komunikácie a po druhé a toto je veľmi dôležitý bod, zvyšovanie mediálnej gramotnosti občanov cielenými kampaňami.”

To musel byť veľmi dobrý matroš pred tou tlačovkou. Sulik tvrdí, že nepovažuje za správne obmedzovať alebo zakazovať prejavy a na druhej strane Nicholsonova chce stíhať Blahu za jeho statusy. Pravdepodobne sa v niektorom trafil do čierneho, keď ju to tak irituje. Preložené z „klingónštiny“ do slovenčiny pani Nicholsonová vraví asi toto:

Sloboda prejavu áno, ale len, keď je to taký názor, ktorý nám vyhovuje. Média a ľudia s iným názorom sú konšpirátori a šíritelia hoaxov. Tých ostatných naučíme čo si majú myslieť. V EP budeme podporovať úsilie o ochranu slobody tlače, ale zároveň budeme robiť cenzúru.

 

Kto bude rozhodovať o tom, čo je a čo nie je hoax. Liberálne POLITBYRO ?

Podrobnejšie som sa tomu venoval v článku „Metla na konšpiračné weby“ , kde je aj odkaz na článok ústavy o slobode prejavu, ktorý pani Nicholsonová pravdepodobne nečítala, alebo zabudla o čom tento článok ústavy je.

Mimochodom, pravdepodobne mala na mysli aj média hlavného prúdu, lebo tam je neoverených a zavádzajúcich informácii požehnane.

Takže liberálna strana hovorí : liberálnosť áno, ale liberálnosť názorov nie. Sloboda a solidarita, len s tými, ktorí majú rovnaký názor ako my.

No No No pani Nicholsonová, to zaváňa cenzúrou. A cenzúra je dieťa totality. Chcete snáď zaviesť totalitný štát ?

Instex – nástroj EÚ a Iránu ako obísť sankcie USA

22.07.2019

Po tom, čo Trumpová administratíva vypovedala v roku 2018 jadrovú dohodu s Iránom (JCPOA - podpísanú v roku 2015 Čínou, Ruskom, Francúzskom, Nemeckom a Spojeným kráľovstvom, ako aj Iránom viac »

Od plynovodu Bratstvo až po klima-kinder-agentku Gretku

01.07.2019

Pred troma týždňami som sa rozhodol prelúskať pár informácii o zemnom plyne a jeho preprave. Spracovať pre vás túto tému a zároveň poukázať na to, že v tomto prípade, energetické záujmy, viac »

Made in Czechoslovakia

28.05.2019

Inšpiráciou k tomuto článku bol úryvok z detskej knihy vydanej v roku 1987. Hlavnou hrdinkou príbehu je žiačka štvrtého ročníka, ktorá sa so svojou rodinou dočasne presťahovala do Tunisu. viac »

Zuzana Čaputová / Prezidentka SR /

Čaputová vyšetrovaciemu tímu a prokurátorom v prípade Kuciak plne dôveruje

19.08.2019 13:43

Podľa prezidentky je potrebné, aby si občania mohli uchovať dôveru v právo a spravodlivosť, preto bude aj naďalej pozorne sledovať vývoj situácie.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavská Petržalka chce od novembra postupne zaviesť pilotný parkovací systém

19.08.2019 13:26

Samospráva ho plánuje začať zavádzať najprv v lokalite Dvory, postupne bude nabiehať na celom území mestskej časti.

peniaze, euro

Inflácia v eurozóne spomalila tempo, na Slovensku zrýchlila

19.08.2019 13:03

Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa v júli 2019 znížilo viac, ako naznačil rýchly odhad, a to na 1 % z 1,3 % v júni.

alexander pastorek, kravy, hospodárstvo,

Kravička je živiteľka a nie ničiteľka

19.08.2019 13:00

Kedy sa stal z človeka lovca poľnohospodár? V okamihu, keď skrotil divého tura a mlieko, ktoré dovtedy pili teľatá, začala piť chovateľova rodina.

modrydrak

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 54443x
Priemerná čítanosť článkov: 1944x

Autor blogu

Kategórie